Första våningen strandnära lägenhet Laguna de Banus
Laguna de Banus, Marbella - Puerto Banus
Belägen i en av Marbellas mest prestigefyllda strandnära bostadsområden, erbjuder denna eleganta bostad på första våningen 394 m² vackert designad interiör, kompletterad av 67 m² sydvästvända terrasser som badar i naturligt ljus och erbjuder rogivande solnedgångsutsikt. Det exceptionella läget ger direkt tillgång till havet och ligger bara ett stenkast från Puerto Banús, välkända restauranger, exklusiva butiker och dagliga bekvämligheter.
Lägenheten har tre generöst tilltagna sovrum, vart och ett med eget badrum, samt två extra gästtoaletter. Mastersviten är en privat tillflyktsort med en walk-in-garderob och en avskild terrass med panoramautsikt över Medelhavet.
Det rymliga vardagsrummet och matsalen är noggrant utformade för att skapa en inbjudande atmosfär för både avkoppling och sociala tillställningar. Skjutdörrar i glas från golv till tak öppnar upp mot täckta och öppna terrasser, vilket sömlöst förenar inomhus- och utomhusmiljöer.
Det fullt utrustade köket kompletteras av ett sekundärt förberedelseområde med egen ingång, intill en servicezon. Denna planlösning möjliggör skapandet av ett diskret grovkök, perfekt för den som värdesätter funktionalitet samtidigt som huvudköket hålls prydligt.
Boende i detta säkra, inhägnade område har tillgång till 24-timmars säkerhet och conciergeservice, vackert underhållna trädgårdar, en utomhuspool, en uppvärmd inomhuspool, ett toppmodernt gym och ett lyxigt spaområde. Fastigheten inkluderar även två privata parkeringsplatser i det underjordiska garaget samt ett dedikerat förråd.
Bildgalleri
Funktioner
- Havsutsikt
- Inomhuspool
- Uppvärmd pool
- Tvättstuga
- Täckt terrass
- Inbyggda garderober
- Inhägnat bostadsområde
- Trädgårdsutsikt
- Poolsutsikt
- Panoramautsikt
- Frontlinje strand
- Nära faciliteter
- Luftkonditionering
- Centralvärme
- Fullt utrustat kök
- Öppen spis
- Nära havet/stranden
- Öppen terrass
- Förrådsrum
- Gym
- Öppet kök
- SPA
- Utmärkt skick
- Säkerhetsövervakning 24h
- Gästtoalett
- EPC-intyg
Situation