Helt ny radhus nära stranden
Estrella del Mar, Marbella Öst
Estrella del Mar är den perfekta kombinationen av kvalitet och hållbarhet, med enfamiljshus utformade så att du kan känna rymligheten och avskildheten i ditt hem så mycket som möjligt. Det är beläget i ett av Marbellas mest exceptionella områden. Det omges av tallskog och ligger nära de bästa stränderna, fritidsanläggningarna och tjänsterna. Estrella del Mar är ett bostadsområde med 88 enfamiljshus, vardera med 3 eller 4 sovrum, beläget i Elviria, en idyllisk plats öster om Marbella, där du och dina nära och kära kan leva det liv ni alltid drömt om.
Husen är i två våningar med privata trädgårdar, och deras stora fönster, i kombination med den perfekta orienteringen, innebär att ditt dagliga liv kommer att fyllas med solsken varje morgon.
De gemensamma utrymmena kommer att ha två pooler, ett gym och ett multifunktionsrum för ägarnas användning och nöje.
Byggnadernas struktur är utformad för bättre värmeeffektivitet: både fasaderna och det yttre snickeriet är utformade för att förbättra energieffektiviteten. Luftkonditionering och varmvatten produceras via en aerotermisk enhet. Golvvärme.
Elviria, bara 10 km från Marbellas gamla stad, har allt du söker för att starta ett nytt kapitel. Omgiven av natur, tjänster och fritidsanläggningar, har området tallskog, golfbanor och fina sandstränder fulla av charm.
Dessutom kommer du från ditt framtida hem att njuta av snabba förbindelser till alla platser, tack vare snabb tillgång till Marbella, Malagas flygplats och María Zambrano höghastighetstågstation, vilket gör varje resa mycket enklare.
Bildgalleri
Funktioner
- Privat terrass
- Utrustat kök
- Strandsida
- Luftkonditionering
- Fullt utrustat kök
- Nära havet/stranden
- Golvvärme
- Hårda golv
- Förrådsrum
- Gym
- Takterrass
- Videoövervakad ingång
- Splitterny
- Hiss
- Gästtoalett
- EPC-intyg
Situation